Ostrava Loxone

Loxone Ostrava

Chytrá domácnost patří dnes mezi velmi populární pojmy. Ale co takhle rovnou chytrý dům? Jde o velmi efektivní způsob, jak si usnadnit život. A to jednoduše tím, že se zbavíte všech rutinních a neustále se opakujících úkonů.

Proč se neustále starat o tu správnou intenzitu světla, kontrolovat zabezpečení nebo jako ostříž dohlížet na čistotu bazénu, když za vás tohle všechno může zvládnout moderní technika? Ovšem není chytrá domácnost jako chytrá domácnost – na trhu v současnosti existuje mnoho rozdílů a přístupů, takže je pro začátek vhodné naučit se v nich orientovat a proto je tu Loxone.

Co je chytrý dům a jak vám pomůže Loxone?

Co se vám vybaví, když se řekne chytrý dům? V ideálním případě by mělo jít  o jednoduché řešení, jež vám ušetří čas i nervy během činností, jimiž se zabýváte každý den. Neznamená to, že musíte mít na každý úkol své tlačítko, ale naopak to, že se o vše důležité postará jeden komplexní systém, který si můžete představit třeba jako multifunkční ovládací pult nebo dokonce jako mozek celé operace.

A jakmile tento princip intuitivně pochopíte, zjistíte, že většina takových chytrých domů nebo bytů na našem trhu vůbec toto zadání nesplňuje. Nejde o řešení, které nám život usnadňuje – vlastně je to leckdy spíše naopak. Vypadá cool a IN, ale ve skutečnosti staví jen vzdušné zámky. Je vlastně jakousi iluzí, pozlátkem bez většího významu.

Klíč je ve vzájemné spolupráci

Nyní si všechno ukažme na příkladu. Dost možná už máte v bytě nainstalováno například automatické ovládání žaluzií, termostat nebo požární nebo jiné bezpečnostní systémy. A velmi pravděpodobně všechny tyto prvky fungují samostatně a vzájemně nespolupracují. Každý má své vlastní ovládání i specifické potřeby pro používání. A to leckdy i v případě, že pocházejí od jediné firmy.

Chytrou domácnost do značky Loxone, která patří na našem trhu mezi špičky v oboru, si naproti tomu můžete představit jako skupinu vzájemně spolupracujících a podporujících se objektů. Jeden prvek tedy tak trochu „hlídá“ ten druhý, protože všechny údaje jsou vyhodnoceny společně. A jako bonus není problém kdykoliv přidat nový komponent. Nenajdete tu žádné samostatné ovladače, ale jeden centrální systém, ze kterého se dostanete opravdu úplně všude. Není tedy problém kdykoliv a cokoliv přenastavit – a to i na dálku.

Loxone více informací
Získejte zdarma aktuální brožuru Loxone s představením řešení pro moderní domácnosti a vzorovými kalkulacemi projektů.

Co umí Loxone

A co všechno vlastně tenhle systém umí? Funkcí nabízí celou řadu. Jde mimo jiné například o:

  • inteligentní ovládání osvětlení,
  • automatické ovládání stínění (systém je vhodný pro žaluzie, rolety, markýzy apod.),
  • samostatně fungující topení a klimatizaci,
  • funkce pro multiroom audio,
  • program pro maximální využívání energií,
  • integraci zabezpečení
  • nebo speciální nastavení pro saunu či bazén.

Loxone tak dokáže komplexně zabránit například přehřátí nebo naopak přechlazení interiéru ve vaší nepřítomnosti, postará se o vaše pohodlí v sauně díky přizpůsobenému osvětlení nebo vám na vyžádání pustí třeba vaši oblíbenou hudbu. Je jen na vás, jakou míru automatizace si dopřejete a co všechno budete chtít „přenechat“ umělé inteligenci.

Nezáleží na tom, jak velké sny ohledně „chytrosti“ své domácnosti máte. Loxone umí vyjít vstříc všem přáním a požadavkům. A to nejenom těm soukromým, ale například  i firemním.

Jak funguje inteligentní dům

Především tak, že vždy dělá jen to, co po něm chcete. Loxone využívá spolupráce mnoha chytrých senzorů, díky nimž dokáže ve velmi krátkém čase 80-90 % svěřených věcí provádět přesně tak, jako byste to udělali vy, kdybyste měli v ruce ovladač a vše nastavovali manuálně. Ve čtyřčlenné domácnosti jde podle odhadů přibližně o 50 000 rutinně se opakujících úkonů za rok. Zajímá vás, kolik vám zaberou času? Neuvěřitelných 138 hodin, což je téměř šest dní. Šest dní, během nichž byste mohli dělat něco docela jiného – například se věnovat svým zájmům a užívat si volný čas, kterého je v dnešní době tak zoufale málo.

A ještě jednu vlastnost by měl správný inteligentní dům mít – bezpečnost. Loxone proto nepoužívá žádný cloud, vystačí si zcela se svými systémy. Nemusíte mít tedy strach, že by byla vaše data nahrávána kamkoliv jinam a posléze využívána třetí stranou, i kdyby je „pro vnitřní potřebu“, jak se u podobných subjektů často uvádí. Výhodou je také poskytnutí všech komponentů od jednoho výrobce. Tím je zajištěna dlouhodobá a trvalá kompatibilita, stejně jako neustále vyvíjený a aktualizovaný hardware i software. Budete tak mít jistotu, že vše, co k vám domů dorazí, bylo již předtím vyzkoušeno v praxi. A nezáleží na tom, jakou kombinaci přístrojů a senzorů pro svůj domov zvolíte.

Nejde o kombinaci jednoúčelových systémů, ale o vzájemně propojený harmonický celek, který lze podle potřeby doplňovat o další komponenty. Máte strach při delší dovolené o bezpečnost své domácnosti kvůli velkému akváriu? Doplňte svůj systém  o detektory úniku vody. Potýkáte se s náročnými podnebními podmínkami, protože bydlíte v podhůří? Pak si pořiďte chytré stínění, které se postará nejenom o automatické stahování a vytahování rolet nebo žaluzií, ale také o jejich ochranu proti přimrznutí nebo proti silnému větru. A takových příkladů bychom našli mnohem více. Skutečně chytrá domácnost vám zkrátka a dobře dokáže dát vždy něco navíc.

Jak zapojit Loxone?

Instalace navzájem skvěle spolupracujícího systému však nepatří mezi právě jednoduché záležitosti. Nezvládne to jakýkoliv elektrikář, ale pouze někdo, kdo má s touto technologií již zkušenosti. Já se systémem Loxone pracuji už nějaký ten pátek, dokážu vám tedy poradit nejenom s jeho instalací, ale také s výběrem vhodných prvků a s jejich správným umístěním a sladěním.

Jsem stříbrný partner Loxone  a také již 20 let provádím silnoproudou i slaboproudou elektroinstalaci v Ostravě a okolí takže si poradím opravdu s čímkoliv. Se mnou budete mít jistotu profesionálně nainstalovaného systému se všemi výhodami pro vaši chytrou domácnost, byt nebo i komerční objekt. Není tedy nutné instalovat kompletní chytrou domácnost najednou. Vše je možné rozšiřovat postupně. Společně začneme od těch nejjednodušších prvků a časem je bez potíží přizpůsobíme všem vašim potřebám a přáním. Svůj Real Smart Home si tak nakonec navrhnete přesně na míru, a to čistě jen na základě vlastních potřeb a zkušeností.

Jsem certifkovaný specialista a pomohu Vám se systémem Loxone v Ostravě  a okolí.