Rekonstrukce panelového bytu

Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu

K rekonstrukci bytu čas od času musí přistoupit každý. Narození dítěte nebo jiná rodinná událost často vloží kladivo a pilku do ruky i laikovi, který nerozezná omítku od cihly. S takto omezeným pracovním arzenálem si ale nevystačíte a navíc jen odborník obvykle tuší, co, kde a jak udělat při rekonstrukci bytu správně a bez komplikací.

Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu nejsou jen nové podlahy

Položení nových podlah je vcelku jednoduché, stejně jako výmalba. Ale hrubší rekonstrukce bytu je už docela jiná káva. Jen pro vybourání jádra a tenkých panelových příček potřebujete kromě velkého kladiva i kladivo vrtací a pořádnou palici. V paneláku alias železobetonové konstrukci bude potřeba navíc ještě pilka na železo a ještě lépe karboflexa nebo pákové kleště.

Rekonstrukce koupelny v bytě

Nemá cenu si pro čtrnáct dní trvající práce kupovat drahé přístroje v supermarketech. Zkušení řemeslníci mají po ruce ty nejlepší modely a navíc vědí, jak je co nejlépe používat. Zatímco majitelé bytu jsou při samopracích odkázání hlavně na nabídku hobbymarketů, odborníci dokáží vše přesně přizpůsobit požadavkům zákazníka. Kuchyně nebo koupelna na míru není problém, stejně jako instalace sádrokartonu a další specifické části rekonstrukce bytu, které laik bez předchozích zkušeností zvládne jen těžko.

Rekonstrukce panelového bytu

Například do vodoinstalace nebo elektroinstalace se rozhodně nepouštějte bez odborného dozoru zkušeného řemeslníka, jinak si můžete rekonstrukci bytu značně prodražit a znepříjemnit.

Vybouráním nevyhovujících stěn ale základní stavební práce nekončí. Stejně důležitý je i odvoz suti, kterou rozhodně nemůžete vynést do popelnice nebo kontejneru (hrozí za to nepříjemné pokuty). Zkušení řemeslníci mají podchycen i tento problém a promptně objednají kontejnery na stavební odpad včetně jejich odvozu.

Majitel bytu se nemusí o nic starat. V ideálním případě mu stačí jen oběhnout všechny sousedy a upozornit je na probíhající práce v bytě a nakonec vytřít společnou chodbu, aby předešel případným stížnostem. Vyškolení řemeslníci se o vše ostatní při rekonstrukci bytu postarají k maximální spokojenosti zákazníka. Samozřejmé je pro ně i dodržování termínů a odborné poradenství před i během probíhající rekonstrukce bytu.

button-26